ЯК ГОВОРИТИ ПРО ВІЙНУ

ЯК ГОВОРИТИ ПРО ВІЙНУ З ДІТЬМИ,

ЯКІ МАЮТЬ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ПОРУШЕННЯ

Під час впливу гострого стресу дитина з ООП може поводитися дуже дивно, навіть дещо неадекватно з точки зору дорослої людини:

  • бити себе або інших,
  • плюватися,
  • кусатися,
  • дряпатися,
  • весь час повторювати одні і ті самі слова або рухи та інше.

На погляд дорослого така поведінка може видаватися нелогічною, безглуздою. Однак, це не так. Вона виникає через страх та сильний стрес, як реакція на психологічну травму, яку дитина, можливо, і не усвідомлює. І в цей конкретний момент саме ця «безглузда» поведінка надає дитині хоч якусь можливість ніби захиститись, відчути себе у безпеці.

Шановні дорослі! Якщо Ви бачите подібну поведінку, не поспішайте засуджувати! Краще запитайте у батьків, чи можете Ви чимось допомогти (наприклад, прибрати небезпечні предмети подалі від дитини або інше).

  • Якщо рівень розвитку дитини дозволяє задавати питання і розуміти відповіді - потрібно відповідати на доступному їй рівні.

  • Забезпечте візуальну підтримку малюнками, простими символами: як для розуміння мовлення, так і можливості вираження власних переживань дитини.

  • Важливо донести реальну інформацію, але уникати складних деталей та подробиць.

  • Якщо дитина весь час повторює одні і ті самі (або схожі) запитання, повторюйте відповіді стільки разів, скільки це їй потрібно. Таке повторення допомагає засвоювати та обробляти отриману інформацію.

Важливо! Не говоріть фрази на кшталт: «Все добре, нема про що хвилюватися». Діти сприймають і відчувають, що щось не так, що є якісь зміни, і важливо не заперечувати це їхнє внутрішнє чуття.

Шановні батьки! Якщо Ви не поясните дитині ситуацію, вона буде будувати здогадки сама, що може викликати зростання занепокоєння. Ви краще за будь-кого знаєте свого малюка. Спробуйте надати своїй дитині відчуття безпеки у такий спосіб, який для неї прийнятний. Навіть, якщо інші будуть думати, що Ви робите щось ненормальне. Допоможіть своїй дитині знизити тривогу!

Що б не трапилось, даруйте своїй дитині любов!

Використано матеріали сайту «UNICEF для кожної дитини»

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Інтервал між літерами
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування